beszéltem az OEP-pel.
A tényállás a következő: oks, elismerik, hogy amit csinálok, az művészi tevékenység- ergo végezhető GYED mellett is. (Kb. annyit kellett ezt bizonygatnom, mint az APEH-nél) Azt javasolták, a bonyodalmak elkerülése végett tényleg jobb, ha lezsűriztetem a motyómat - ha ezzel megvagyok, írásban kérhetek hivatalos állásfoglalást tőlük, s akkor le is van papírozva, hogy legálisan keresek a GYED mellett. A mai magyar bürokrácia mellett úgy tippelem, a GYED előbb jár le, mintsem hogy a papírokat be tudnám szerezni.. :D
Bé verzió: nem csinálom meg ezt a hercehurcát, és egy esetleges kérdéses ügyben perben döntik el, hogy jogos volt -e, amit csináltam. Nah, ez köll a kutyának.
Kérdeztem még, hogyan, mi alapján zajlik egy ellenőrzés: ha van egy kedves jóakaród, aki be(fel?)jelent, vagy ha kapsz egy APEH ellenőrzést és az APEH átküldi az adatokat az OEP-hez.
Miután az oktatói tevékenység csak részben tartozik szerzői jogdíjazás alá, (a kifizetett tiszteletdíjat bizonyos részben a szellemi tőkédre kapod, másrészt az előadás/tanfolyam/akármi megtartásáért, mint munkavégzésért, ez utóbbi - ahogy az előbb írtam - már munkavégzésnek számít, azaz GYED alatt nem végezheted.)
Tértivevényes, hivatalos levélben kell leírni és megkérni az állásfoglalásukat az ügyben.... ahhoz kénytelenek utána nézni, és pontosan leírni a kérdésekre a választ. A levél utána már hivatkozási alap lehet.
|